237

Рішення Окружного адміністативного суду Києва про незаконну націоналізацію ПриватБанку не позначиться на роботі банку.

“Нацбанк вже заявив, що готує апеляційну скаргу на рішення суду. Спочатку справа повинна потрапити до Шостого апеляційного адміністративного суду. Там розглядатиметься 2-3 місяці. Далі — Верховний суд. Там розгляд може пройти за декілька місяців. Поки справа банку знаходитиметься в судах, клієнтам нічого не загрожує”, — пояснює адвокат Ростислав Кравець, передає ubr.ua.

Щоправда, вкладники ПриватБанку через паніку можуть почати знімати гроші з рахунків.

“Щоб уникнути втечі депозитів із окремо взятого банку, можуть ввести тимчасовий мораторій на виплату вкладів. Якщо це станеться, це буде короткострокова міра. За відносно стабільного курсу я б сильно не переживав”, — каже виконавчий директор The Bleyzer Foundation  Олег Устенко.

Частка депозитів як населення, так і бізнесу у ПриватБанку становить 219,3 млрд грн із 939,3 млрд грн всіх депозитів в Україні.

Рішення суду про незаконну націоналізацію ПриватБанку може вплинути на стосунки з міжнародними фінансовими організаціями. Вони можуть призупинити кредитування. Водночас у 2019-2020-х Україні потрібно виплатити за зовнішніми кредитами $15 млрд. Цьогоріч найбільші виплати припадають на травень — близько $2 млрд.

Президент України Петро Порошенко закликав Службу безпеки України та Генпрокуратуру розслідувати правомірність дій Окружного адмінсуду Києва, який скасував націоналізацію ПриватБанку.

Додати коментар

Захисний код
Оновити