108

6 червня православні християни східного обряду відзначають Вознесіння Господнє. Свято належить до числа дванадцяти найбільших у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.

Згідно з текстами Нового Заповіту, Вознесіння Господнє - день, коли Ісус Христос вознісся на Небо і сів "праворуч Отця". Ісус Христос явився своїм учням в Єрусалимі та звелів чекати пришестя Святого Духа. Він піднявся з учнями на гору Єлеонську, де востаннє благословив їх і вознісся.

У Святому Письмі розповідається, що востаннє Ісус Христос промовив своїм учням: "Мир вам!", а потім дав останню настанову: "Ідіть і навчіть усі народи, хрестячи їх в ім'я Отця і Сина, і святого Духа, навчаючи їх, зберігайте все те, що я вам заповів, і я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця світу".

У джерелах трьох перших століть не згадується про це свято. Знавці обряду дотримуються думки, що тоді його відзначали разом із святом Зішестя Святого Духа. У IV столітті Вознесіння Господнє стає загальнознаним святом: історик Сократ називає його "всенародним". У IV столітті рівноапостольна цариця Олена на честь цього свята на місці Христового Вознесіння звела храм.

  1. Є чимало прикмет і заборон, яких здавна дотримуються цього дня

Ранкова роса в цей день зцілює. Пройшовши босоніж, можна позбутися хвороб, пише OBOZREVATEL.

Якщо на Вознесіння прийшла спека, значить, можна купатися у будь-яких водоймах і не боятися застудитися. Холод і дощ означають, що урожай буде поганим, домашня худоба хворітиме. Погана погода віщувала дощі протягом 6 тижнів.

Сонячний день означав для хліборобів, що сприятливо сіяти злаки - урожай буде добрим. Слов'яни вірили, що куряче яйце, знесене цього дня, оберігатиме будинок. Для цього його залишали на горищі.

Важка робота заборонялася. Не можна прибирати, прати, готувати, прасувати одяг, шити або плести. Роботи на городі потрібно призупинити.

Сваритися, лихословити і злитися також не можна. Потрібно повністю заспокоїтися і присвятити час Богу.

"Христос Воскрес!" говорити заборонено. Великодній період вже завершився, з храмів виносять Плащаницю – тканину із зображенням тіла Христа в труні. У свято потрібно подати милостиню тим, хто просить, або допомагати, якщо хтось потребує.

Заборонено цього дня вживати алкоголь, курити, займатися обжерливістю та сексом, а також надмірно веселитися.

Додати коментар

Захисний код
Оновити