Приводом для розмова постало питання захисту району від водної стихії та стану водозахисних споруд, яке підняв очільник району Тімур Аверін, особливо тепер, коли не припиняється сезон дощів, і назріває небезпека паводкових ситуацій.
Сергій Стойка коротко інформував про функціонування і матеріальне забезпечення Тячівського МУВГ, яке є найбільшим в Закарпатській області по території і охоплює два райони –Тячівський та Рахівський.
Управління обслуговує 76 кілометрів дамб, 112 км берегоукріплень, 27 гідроспоруд і 5 автоматизованих станцій, які слідкують за рівнем води.
На жаль, через припинення фінансування державної протипаводкової програми «Тиса» найбільш маштабні роботи по будівництву та реконструкції гідроспоруд не проводяться, тож чимало з них знаходяться у не найкращому стані.
За кошти, які вдалося за останні роки акумулювати з різних джерел проводились лише невідкладні роботи на потенційно небезпечних ділянках (зсувах, проривах дамб), і то, на жаль, не всі профінансовані.
В той же час споруди, які були зроблені для прикладу в Руській Мокрій, Калинах, Нересниці, Біловарцях, Красній, Вонігові та ін., пройшли перевірку водою і проявили свою здатність захистити населені пункти від стихії.
Загалом, як зазначив Сергій Стойка водники Тячівського МУВГ готові зустріти паводок: у наявності насосні станції, повністю укомплектовані аварійні запаси.
Більше того діє автоматизована інформаційно-вимірювальна система, за якою цілодобово визначається ситуацію на річках при паводках і межових рівнях. І таке попередження про підняття рівнів води є дуже важливим при загрозі надзвичайних ситуацій, що дозволяє оперативно спрацювати всім екстреним службам.
У підсумку розмови Тімур Аверін наголосив визначити найбільш небезпечні ділянки, які досі не зроблені, щоб поставити їх в пріоритет на подальше фінансування. І відтак проводити всі інші необхідні заходи з метою створенням надійної системи захисту населених пунктів району від водної стихії.
Пресслужба Тячівської райдержадміністрації

