317

Під загрозою закриття опинилися 7 медзакладів – район знаходиться у стадії трансформації, а ОТГ досі не створені, тож фінансувати малі лікарні нікому. Йдеться, зокрема, про Тереблянський, Тересвянський, Нересницький, Углянський, Усть-Чорнянський, Дубівський та Нижньоапшанський комунальні  медзаклади.
Головні лікарі звернулися до кандидата в депутати Закарпатської обласної ради від Тячівщини та лідера районної команди «Слуги Народу» Івана СИНЕТАРА. 
«У районному бюджеті недостатньо коштів для виконання вимог Нацслужби здоров’я України, а саме придбання необхідного дороговартісного обладнання, не вистачає і вузькопрофільних спеціалістів. У зв’язку з цим, уже з 1 жовтня 2020 року буде припинено фінансування місцевих лікарень, що призведе до їхнього закриття» - йдеться у зверненні
Занепокоєні ситуацією медики просять сприяти в продовженні угод по фінансуванню місцевих лікарень до другого кварталу 2021. Це дасть можливість новоствореним громадам закласти у бюджети необхідні кошти, щоб привести медзаклади у відповідність до вимог НСЗУ, а отже – зберегти їх та колективи.
«Закриття лікарень допустити не можна! Це створить соціальну напругу, люди залишаться без базової медичної допомоги, десятки спеціалістів без роботи, а їхні родини – без засобів існування. До того ж, села Тячівського району знаходяться у гірській та передгірській місцевостях, а відстань довезення хворих з віддалених точок може складати до 80 кілометрів! Як кандидат у депутати, терміново направив звернення до голови Закарпатської ОДА Олексія Петрова з проханням сприяти вирішенню проблеми та звернутися до Мінохорони здоров’я, НСЗУ, Кабміну», - наголосив Іван СИНЕТАР.
Найближчими днями має відбутися зустріч головних лікарів закладів та керівництва області, де обговорюватимуть шляхи вирішення проблеми. 

Додати коментар

Захисний код
Оновити