590

Чотири тижні поспіль, з 21 жовтня по 13 листопада, АРР «Закарпаття» організовувало чотириЧотири тижні поспіль, з 21 жовтня по 13 листопада, АРР «Закарпаття» організовувало чотиринасичені та плідні триденні тренінги з програмування в середовищі SCRATCH для вчителів інформатикиТячівщини в межах транскордонного проєкту «Віртуальна реальність єднає Карпати: інтерактивні шкільнілабораторії».

Щотижня більше десятка педагогів мали можливість вдосконалити свої навички користуваннясучасною мовою програмування. Ці знання стануть в нагоді вже в найближчому майбутньому, позаякнеобхідною комп'ютерною технікою, завдяки проєкту, Нижньоапшанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенівта Солотвинський ліцей-інтернат з румунською мовою навчання ім. М.Емінеску вже забезпечені.

Вартозазначити, що паралельно з цим відбуваються ремонтні роботи майбутнього класу віртуальної реальності вСолотвинському ліцеї-інтернаті, які виконуються Відділом освіти Тячівської РДА.Останній блок семінарів був особливо важливим та поставив логічну крапку в серії транскордоннихтренінгів, тому що впродовж усіх трьох днів до заходу були залучені і вчителі з Румунії.

Через карантинніобмеження учасники з-за кордону не змогли приїхати особисто, тому взяли участь в онлайн-форматі, але цене завадило їм здобути знання, необхідні для застосування інноваційних технологій на основі ІКТ тавзаємодії з учнями у навчальному та позакласному навчальному процесах.До тренінгів впродовж місяця були залучені спеціалісти із Закарпатського інституту післядипломноїпедагогічної освіти та в.о. начальника Центру інформаційних технологій Ужгородського національногоуніверситету Куруца Олексій Степанович.

Таким чином, шкільний навчальний процес двох закарпатських та двох румунських шкіл має всішанси відповідати сучасним тенденціям освіти.Усі учасники освітньо-професійних заходів отримали сертифікати про участь, корисний досвід табезцінну можливість першими в Україні впровадити інновації та технології на основі ІКТ (інформаційно-комунікаційних технологій) у навчальні програми та позакласні заходи.

Попереду ще багато роботи, цікавих і пізнавальних заходів.

Нагадаємо, що проєкт 2soft/1.1/137 «Віртуальна реальність єднає Карпати: інтерактивні шкільнілабораторії» реалізується в межах Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020 за фінансовоїпідтримки Європейського Союзу.

Загальний бюджет складає 332,580.5 євро (9772721.7 грн.), з яких внесокЄС - 299,286.85 євро (8794403.4 грн.), де бюджет для України становить 166,936.5 євро. Метою проєкту єнаростити потенціал середніх шкіл для підвищення мотивації до навчання та працездатності учнів,підвищення якості освіти через партнерство, інновації та інтерактивні освітні технології в прикордоннихгромадах повіту Сату-Маре та Закарпатської області.Головний партнер: АРР «Закарпаття», http://www.arr.com.ua/

тренінг1

тренінг4

тренінг

Додати коментар

Захисний код
Оновити