6341

Заступник голови районної ради Михайло Вурста зустрівся з Гельмутом Атцлінгером - керуючим директором гуманітарного товариства  "Один світ - верхньоавстрійська допомога землякам".Зустріч відбулася пізнього вечора 14.12.21 в будинку Тячівської районної організації Товариства Червоного хреста, куди закордонний гість навідався після проведеної різдвяної  акції в громадах району. 
Її меценати організовують вже майже двадцять років поспіль за тісною співпрацею з урядом федеральної землі Верхньої Австрії. Лишень впродовж  двох останніх років не змогли приїхати через бюрократичні перепони та неможливість оформлення гуманітарного вантажу. На кордоні України їх просто не пропускали...
Цьогоріч все таки перевезли діткам подарунки, хоч довелося приклали до цього чимало зусиль. 
Олена Кагарлицька, голова Товариства Червоного Хреста розповіла скільки разів їй доводилося писати клопотання в  інстанції, щоб вантаж визнали гуманітарним. Посприяв і голова Тячівської РДА Тімур Аверін, який особисто телефонував у Мінсоцполітики з приводу даного питання. 
У свою чергу пан Гельмут під час розмови зазначив, що дуже шкодує, бо замало привіз вантажу, його було приготовлено набагато більше. Адже вже й не сподівався про перетин українського кордону без перешкод. 
Таким чином 4 тис. різдвяних пакунків від австрійських діток  та їх сімей, на загальну суму 20 тис. євро, було доставлено в школи та садочки Усть - Чорнянської й Углянської громади. 
Благодійну місію на 28 - ми мікроавтобусах здійснили 60 волонтерів, які особисто "з рук в руки" вручили подарунки українським діткам. 
Приємно відмітити,  що активну участь в даній акції взяли представники посольства Австрії в Україні - заступниця посла Соня Шраген разом зі своїм чоловіком Петером Шраген та асистентом Миколою Чистовським. Вони спеціально для цього приїхали з Києва та теж роздавали різдвяні пакунки. А також здійснили почесну місію - передали у місцевий храм символічний Вифлеємський Вогонь миру - символ віри, добра, любові до людей та світу. 
Заступник голови райради Михайло Вурста від імені керівництва району висловив щиру вдячність організаторам даної акції. 
І в знак дружніх відносин вручив Гельмуту Атцлінгеру від районної ради невеличкий презент зі смаколиками українського виробництва. 
А також висловив сподівання на подальшу співпрацю та запевнив у сприянні щодо організації подібних заходів у майбутньому. 
- Для нас важливою є   допомога, яку впродовж багатьох років надають верхньоавстрійські благодійники нашому району, - зазначив Михайло Вурста. 
Так, чимало соціальних та гуманітарних проєктів вже здійснено у гірських селах сьогоднішньої Усть - Чорнянської громади - Руська Мокра, Німецька Мокра, Усть Чорна та Лопухово. І така співпраця продовжується надалі, про що свідчить і цьогорічна різдвяна акція. 
Відтак Гельмут Атцлінгер подякував за гостинність, привітав усіх з наступаючими новорічно - різдвяними святами та пообіцяв навідатись на Тячівщину ще знову . 
Адже "робити добро - це просто! - сказав наостанок, щиро посміхаючись.  
Любов Немеш, Тячівська райрада Додати коментар

Захисний код
Оновити