4311

В сучасному світі питання сепаратизму актуальне чи не для кожної країни.  Особливо зі стрімким розвитком новітніх технологій та необмеженим доступом до мережі Інтернет. 
Виголошена  інформація поширюється з блискавичною  швидкістю,  тож впливати на свідомість людей і формувати їх світогляд дуже легко. А от контролювати цей процес - надзвичайно складно, що викликає небезпеку для будь-якої суспільно-економічної формації.  І Україна, в якій теж відсутнє чітке регулювання Інтернет - простору на законодавчому рівні, не є винятком. 
 У теперішній час жорсткої конкуренції не всі бажають один одному добра. Скоріше навпаки, кожен хоче зайняти своє місце під сонцем. Тож Інтернет середовище - ідеальна платформа  для розбурхування ворожнечі, в тому числі й сепаратистських настроїв. Чим власне, займаються ті, хто прагне за чужий рахунок здобути собі кращі блага. Адже сепаратизм в прямому значенні слова означає  відокремлення, відособлення.  Анексія українського Криму та ситуація на Донбасі - яскравий приклад його класичних проявів, коли все починалося з простих лозунгів. До чого це призвело, на жаль, можемо спостерігати.
Звісно після таких подій в нашій країні посилено заходи контролю за будь-якими діями сепаратистського характеру. А також внесено суттєві зміни в чинне законодавство, яким передбачено більш жорстке покарання за скоєння правопорушень  проти національної безпеки України.
Як наголошують правоохоронці будь-які заклики до сепаратизму загалом можуть призвести на лаву підсудних.   
А саме ті, що загрожують територіальній цілісності держави, спонукають до  насильницької зміни та повалення конституційного ладу. В тому числі  й заклики до створення різного роду формувань чи загонів самооборони, що також є злочинами. Таким діям теж надається жорстка об'єктивна правова оцінка з подальшим притягненням осіб до відповідальності. 
Загалом за вчинені дії сепаратистського характеру за ст. 109, 110  Кримінального кодексу України  при обтяжуючих обставинах передбачено покарання від 5 до 10 років позбавлення волі.
В разі, якщо при цьому загинули люди, або наступили інші тяжкі наслідки -  і до 15 років або надається пожиттєво.
У підсумку  вищесказаного варто усвідомлювати всю відповідальність перед Законом щодо небезпечності "гри" у сепаратизм. Наслідки таких дій можуть бути надто серйозними, а результати загрозливими для всієї країни.
Тож будьмо пильні! Україна в нас  - одна! 
Любов Немеш, журналіст

Додати коментар

Захисний код
Оновити