211

Унікальні тисячолітні дуби ще козацьких часів можна побачити у селі Стужиця Великоберезнянського району на Закарпатті.

Два найстаріших дуби України ростуть на території Ужанського національного парку. Вони пережили хрещення Русі, відкриття Колумбом Америки та Наполеонівські війни, повідомляє "Перший".

Прадавні дуби- гіганти сягнули 30 метрів заввишки, розпустили крони до 25 метрів, та досі плодоносять. Одного з них так і назвали - Дуб-чемпіон, адже прожив велетень 1300 років.

Діаметр стовбура дерева настільки широкий, що аби обійняти його, потрібно близько 10 осіб. Всередині у стовбурі може поміститись до 3 людей.

Поряд росте Дідо-дуб, він на 200 років молодший. Вік дубів-довгожителів визначали у 2012 році чеські спеціалісти з арбористики.в

"Під цими дубами міг сидіти сам Жюль Верн. Відомо, що письменник перебував у лісах Стужиці. Він приїздив сюди аби оглянути територію, де впав найбільший у Європі метеорит", - повідомляє телеканал.

Туристи у цих краях бувають не часто. Але вони запевняють, що дуби мають особливу енергетику, яку дарують усім, хто до них доторкнеться.

Щоб зберегти унікальність дерев, незабаром з нащадків Діда дуба та Дуба чемпіона в області планують висадити ще й найдовшу дубову алею. Вона поєднає декілька сіл, аби продовжити покоління могутніх дубів Закарпаття.

В урочищі Юзефін, що біля села Глинне Рокитнівського району росте тисячолітній дуб. Дерево занесене до Книги рекордів України і є місцевою туристичною пам'яткою – біля нього фотографуються молодята на щастя у подружньому житті. Ширина дуба –8,4 метра, а висотою дерево сягає 20 метрів.

Додати коментар

Захисний код
Оновити