2026-04-15 22:57:50
1336

Великодні традиції відтворили в дитячому закладі "Рости і сяй" на Тячівщині ФОТО


Кожен масовий захід, який проводиться в Солотвинському дитячому центрі розвитку "Рости і сяй" - Grow & Shine - це завжди яскрава і вражаюча подія. 

Часом, думаєш: ну чим тут ще зможуть здивувати?

А виявляється: можуть!

Бо до справи беруться справжні професіонали, з великим творчим запалом і безмежною любов'ю до дітей. 

Саме тому в Grow & Shine все вдається робити на найвищому рівні!

Свято "Великодні традиції", яке було проведено напередодні стало ще одним підтвердженням цього. 

Воно об'єднало всіх - і малечу і дорослих у велику люблячу родину, яка вміє цінувати "своє коріння".  

Організатори подбали про неймовірний колорит Великодня - від декору та атрибутів до веселого настрою.

 ...Навіть червона доріжка. Для чого вона потрібна, стане зрозуміло на завершення заходу. 

- Ми намагалися максимально відтворити атмосферу свята, 
адже Пасха - це завжди радість та оновлення! - розповіла засновниця закладу Жанна Арделан. 

І про цю атмосферу хочеться сказати більш детальніше.  

Вся територія дитсадочку була яскраво прикрашена та оздоблена фотозонами, тематичними композиціями з писанок, зайчиків, квітів, тощо.

 У міні - зоокуточку навіть живі зайчики та гусятка, якими дуже тішилась малеча. 

Спеціально встановлено дитячий дерев'яний будиночок для проведення майстер - класу,  старовинна скриня з вишиванками. 

До речі, всі учасники заходу - дітки, батьки, гості були одягнені в українські вишиванки та національний румунський одяг.

Адже в Солотвині компактно проживають етнічні румуни і багато вихованців садочку походять з таких сімей.

Тому дітей змалку вчать національних традицій які тут бережуть і передають з покоління в покоління.  

Як наголосила керівник закладу Яна Микутра, щоб згадати такі традиції напередодні світлого і довгоочікуваного всіма Великодня запросили місцеву майстриню Олену Шіман. 

Розпочалося свято з хвилини мовчання за загиблими українськими воїнами.

Вони - наші захисники віддали найцінніше - своє життя за незалежність мир і спокій в нашій країні. 

Після звучання Гімну України дитячий ансамбль "Сперанса" виконав старовинну молитву за мир.

Своїм щирим співом діти розчулили присутніх - кожен подумки теж молився та нашіптував, щоб нарешті в нашій країні настав довгоочікуваний мир. 

Відтак ведуча свята Луїза Негре запросила пані Олену для проведення майстер-класу з виготовлення масляного баранчика та покраски яєць до великоднього кошика. 

Під час цього майстриня розповіла дуже багато цікавого про те, як колись наші пращурі готувались до Пасхи. 

Давно всі тримали худобу, доїли корів і робили з молока масло та ліпили з нього фігурку баранчика.

Ця символічна тваринка вважалась символом достатку та добробуту.

Тепер, звісно, масло купують в магазині та перед приготуванням воно не має бути ні дуже замерзлим, ні теплим.

Так щоб його можна ліпити руками.

Відтак формують баранчика - з горошинок перцю йому вставляють очка і на шию кладуть червону нитку як ободочок,  за допомогою сірника роблять хвилясті лінії, схожі на вовну. 

Дітки із захопленням слухали та спостерігали за вправними руками народної майстрині, задавали питання, ділились враженнями.  

Ще пані Олена розповіла про приготування крашених яєць і показала як це робити за допомогою цибулинного лушпиння.

На сирі курячі яйця приліплюють листочки або ж квітки різних рослин а потім їх обмотують та ставлять варити.  У такий спосіб отримуємо дуже гарні та різноманітні візерунки.

А поки крашанки варилися, дітки мали змогу долучитися до творчості - розмальовували дерев'яні яйця та картини з великодніми мотивами.   

І насамкінець всі разом склали великодній кошик, який уже був підготовлений заздалегідь. 

До речі, пасочку також спекли в садочку напередодні зі своїми вихователями під керівництвом працівниці харчоблоку пані Олі. 

Таким чином вихованці закладу мали змогу взяти участь в усіх  приготуваннях до великодня за старим звичаєм та традиціями.

...Ну а за сценарієм уже стало зрозуміло про призначення червоної доріжки - розпочався конкурс на краще дефіле вишиванок.

В якому з радістю та гордістю взяли участь і дітки, й дорослі, яких присутні зустрічали гучними оплесками.
Всі були настільки гарними і яскравими, що почесному журі важко було визначити найкращого учасника.

Тож перемогла як і годиться - дружба, яка і є невід'ємною складовою життя та функціонування  цього унікального дитячого закладу. 

Приємно відмітити,  що під час святкування лунали українські пісні у виконанні  чарівних дівчат з гурту Chotki band.

І, звісно,  всіх учасників пригощали традиційними смачними стравами національної кухні.

А всі дітки, присутні на святі отримали від засновників чудові подарунки.   
     
І як вони запевнили - "Великодні традиції" у дитячому садочку планують зробити щорічним святом.

Тож щиро бажаємо команді Grow & Shine подальших  творчих успіхів та здійснення всіх задумів у розвитку цього унікального дитячого закладу .

Любов Немеш
Дата: 15 квітня 2026 року




























































Вгору